סיפורי גולשים

היום אני מצטערת שהתחלתי בהליכים ומתגעגעת אל הסבל של לפני הליכי הגירושין. כמו שבחרתי בעל, כך גם בחרתי עורך דין, בתמימותי חשבתי שאם אני משלמת 30,000 ש"ח לעורך דין אני משוחררת מדאגות והוא יוציא את המיטב עבורי.

 

פניתי לעורך הדין כשלא היה לי חשבון בנק, לא היה לי מקום עבודה ולא קבלתי כסף מבעלי, ילדיי היו אז בני 12 ו-10 ואני הייתי בת 51, במשך שמונה חודשים לא קבלתי מזונות אישה ולא מזונות ילדים, עורך הדין ניהל ללא ידיעתי משא ומתן עם בעלי ומאחר וקלט את אופיו ולא רצה להרגיז אותו מה שיכול להפריע לסגור את התיק כמה שיותר מהר, הוא הבטיח לו שלא יתבע מזונות עבורי.

 

כשהתחלתי לקבל מזונות הודיע לי עורך הדין שהסכום מיועד לכלכלת כל בני הבית, אם לא די בכך, בעלי העביר לי רק חלק מהסכום אך עורך הדין לא עשה דבר. במשך שנה וחצי ניסה עורך הדין לשכנע אותי לחתום על הסכם, לא הסכמתי משום שמסכת הטעויות שעשיתי החלה הרבה קודם לכן כשמכרתי דירה שהייתה בבעלותי וקניתי עם בעלי דירה כשאני משלמת כמעט את כל הסכום אך הדירה נרשמה על שם שנינו, רכושו של בעלי מלפני הנישואין, נשאר על שמו בלבד.

 

בקשתי להגיע למשפט בכדי להוציא את המקסימום האפשרי אך לעורך הדין שלי היו תוכניות, הגענו לדיון קדם משפט שנוהל על שופט שהוא חברו של עורך דיני ומבלי שארגיש הפך הדיון לחתימה על הסכם גירושין, הסכם שלא היה לי העתק ממנו ולא הייתי שותפה להכנתו, התנהגתי בבית המשפט כפי שהתנהגתי עם בעלי לאורך כל הדרך ועורך הדין ניצל זאת והכריח אותי לחתום על הסכם שלא אושר בפני ולא הוסבר לי דבר על מהותו ומשמעותו ולא נאמר לי שההסכם מקבל תוקף מידי,

 

לא ראיתי את הפרוטוקול ולא את פסק הדין, לא ניתנה לי אפשרות לקרוא את ההסכם ןבתמימותי הבנתי שזה לא סופי משום שחתמתי על הסכם שהכותרת שלו הייתה " טיוטא" רק למחרת החתימה הבנתי על מה חתמתי ושאין דרך חזרה, הבנתי גם שחלק מהרכוש עבר לבעלותו הבלעדית של בעלי כשאני אמורה לקבל את חלקי רק עם מכירת הדירה, עורך הדין שלי הכריח אותי גם לחתום על ההסכם שהודפס מחדש ואני התחלתי במסע לביטול ההסכם, מסע ארוך ויקר כשבמהלכו ניסה בעלי להוציא אותי מהבית והגיש נגדי בקשה לצו הגנה, אני, שסבלתי מאלימות מצד בעלי הוזהרתי על ידי בית המשפט לאחר שבעלי הגיש תביעה שקרית ונבזית בהנחייתה של הטוענת הרבנית שלו וטען שהוא פוחד ממני פיזית. כשאני הגשתי בקשה לצו הגנה לאחר שבעלי לא הפסיק להתעלל בי בקשתי נדחתה ובעלי אפילו לא הוזהר.

 

שלוש שנים לאחר החתימה על ההסכם נדחתה בקשתי לביטול ההסכם למרות שבעלי הודה בדיונים שגם הוא לא ידע שהוא חותם על הסכם סופי, השופט שדאג מאוד לבעלי ששילם רק מזונות ילדים ולא שילם לי מזונות אישה ולא החזיר לי הוצאות שונות, פסק, שאשלם לבעלי שכר טרחה לעורך דין.

 

הגשתי ערעור לבית המשפט המחוזי, יום לאחר שהוגש הערעור פגש עורך הדין החדש שלי את השופט והנ"ל הציע לו להחזיר את התביעה אליו בסעיף הדירה שנרשם בהסכם בסכומים ולא באחוזים ומאחר ומחיר הדירה לא היה ריאלי לא ניתן היה ליישם סעיף זה,ביטלתי את הערעור יומיים לאחר שהוגש אך הסכום האגרה ששילמתי, למעלה מ-1000 ש"ח לא הוחזר לי במלואו, הוחזרו לי רק 300 ש"ח, עברה עוד שנה והשופט החליט שאני אקבל 75% מערך הדירה אך סכום זה כלל גם את כל הכספים שהגיעו לי מבעלי, בעלי התנגד והגיש ערעור, בכדי שבית המשפט יחליט אם בעלי יכול להגיש ערעור נקבע מועד לדיון שיהיה כמעט שנה מיום החלטתו האחרונה של השופט.

 

בעלי מתגורר בבית אך איננו משתתף בהוצאות של אחזקת הבית כמו תיקונים או החלפת מכשירים שיוצאים מכלל פעולה, כל בקשה שלי להוצאה לפועל נדחית וכל בקשה של בעלי נענית בחיוב.

 

בעלי משלם מזונות ילדים אך משתמש במה שאני קונה מכסף זה, אינני מקבלת מזונות אישה למרות שאין לי מקום עבודה קבוע, תבעתי פעם נוספת מזונות אישה לפני שנה ודיון בעניין יהיה רק בעוד ארבעה חודשים. כל מה שנכתב כאן הוא רק קמצוץ של מה שעבר עלי, אם הייתי יכולה להחזיר את הגלגל לאחור לא הייתי מתחילה בהליכי גירושין , אני היום בת 56, אם לשני ילדים קטינים, ללא מקום עבודה קבוע וללא פנסיה, הפסדתי כ- 200,000ש"ח והסוף לא נראה באופק.

 

 

צור קשר

שם מלא:(*)
Please type your full name.

E-mail(*)
Invalid email address.

נושא ההודעה(*)
Invalid Input

נא להזין את ההודעה
Invalid Input

חיפוש באתר

חדשות רצות

כנסו לדף הפייסבוק "גירושין ממבט אחר"
ושתפו אותנו במה אתם מרגישים ובמה תרצו שנעזור גם לאחרים...


**חדש**

מומחים ברשת

 

במידה והנכם מומחים

ומעוניינים לפרסם מאמרים

אנא צרו קשר ...

 

יש לכם סיפור מעניין מעוניינים לשתף?

כנסו לצור קשר / לדף הפייסבוק

שתפו במייל ואנו נפרסמו בעילום שם כמובן!

 

 

 התחברות

2b-free סקר

האם להתגרש ולהישאר חברים?

זה לא בריא - 0%
ממש לא כדאי - 20%
כדאי מאוד אפילו - 20%
זה מוביל לדברים אחרים - 0%
זה לא מוביל לשום מקום - 40%
אולי לעיתים רחוקות - 20%
אולי לעיתים קרובות - 0%

Total votes: 5
The voting for this poll has ended on: 26 יונ 2013 - 14:26